Уейн Рууни е легендарна за английския футбол фигура като играч, а сега на дневен ред за него е да се докаже и като треньор.

Късна драма остави Рууни и неговия Дарби Каунти в Чемпиъншип, като минути преди края на днешното домакинство на Шефилд Уензди, “овните” буквално бяха с единия крак в Лига 1. Тимът стигна драматично до 3:3 срещу днешния си съперник, който отпада и ще играе в третото ниво на професионалния футбол на Острова през новия сезон.

35-годишният Рууни, който е голмайстор №1 в историята на националния отбор на Англия, замени Филип Коку като треньор на Дарби през ноември миналата година.

Гостите от Шефилд поведоха малко преди почивката чрез Сам Хътчинсън, но Дарби стигна до обрат след голове на Мартин Уагхорн и Патрик Робъртс за 2:1. Предстоеше още един обрат, а Уензди поведе пак след попадения на Калъм Патерсън и Джулиан Борнър.

Така при резултат 2:3 и с оглед на останалите резултати към този момент, Дарби бе в зоната на изпадащите, а гостите се спасяваха.

Уагхорн обаче вкара дузпа за 3:3 в 78-ата минута, а освен това домакините получиха помощ от приятел. Кардиф стигна до равенство срещу Родъръм и това бе добре дошло за играчите на Рууни, които останаха над чертата след приключването на всички двубои.

Победа на Шефилд щеше да остави “кукумявките” в дивизията, но равенството ги прати на последното място с 41 точки. Родъръм завършва двадесет и трети с 42, макар да бе напред близо 80 минути при визитата си на Кардфи, а третият изпадащ е Уикъмб Уондърърс с 43 точки.

Дарби пък завършва точно над чертата с 44.

Директна промоция за Премиър лийг спечелиха Норич и Уотфорд, които се завръщат в елита след само сезон отсъствие, а за третото място, даващо право на участие сред най-добрите, в плейофите ще спорят Брентфорд, Суонзи, Барнзли и Борнемут.