Уест Хем повали Челси с 3:2 в спектакъл от Висшата лига с голове, обрати и намеси на системата ВАР, за да завърже битката за топ 4 в Англия.

Лондонското дерби отвори широко вратите за преследвачите на "сините", които са четвърти с 54 точки. Манчестър Юнайтед и Уулвърхемптън ги следват отблизо с по 52.

В същата вечер Лестър загуби с 1:2 на терена на Евертън и вече изобщо не изглежда сигурен на неговата трета позиция (55 т.). Така четири тима са в битка за 2 места, а Манчестър Сити (63) и Ливърпул (86) са недостижими напред, като "червените" подпечатаха първата си титла от 30 години.

Андрий Ярмоленко заби победния гол за Уест Хем в 89-ата минута, за да даде успеха на своите. Той реализира мощно с левачката след контраатака.

Преди това Челси поведе от дузпа, вкарана от Вилиан, но в последните секунди на първото полувреме Томас Сучек изравни. Същият бранител бе вкарал по-рано, но попадението му бе отменено след намеса на ВАР заради падналия, но в засада и пречещ на вратаря негов съотборник Михаил Антонио.

Въпросният Антонио пък вкара за 2:1 на старта на втората част, за да дойде нов гол на Вилиан - от пряк свободен удар 19 минути преди края.

Челси тръгна да търси победата при 2:2, но допусна контраатаката в последните секунди и Ярмоленко нанесе решаващия удар.

В другите мачове снощи: Арсенал - Норич 4:0, Борнемут - Нюкасъл 1:4.

На дъното също е горещо, Норич е единственият сигурен изпадащ с 21 точки, ако не стори чудо в оставащите 6 кръга. Астън Вила и Борнемут имат по 27, Уотфорд е с 28, Уест Хем вече с 30, а Брайтън с 33.

Всички те са замесени в битката за оцеляване.