Голямото дерби на Италия между отборите на Интер и Ювентус завърши без победител.

Двата тима направиха 1:1 на "Сан Сиро", като дузпа минути преди края помогна на гостите да се спасят от поражение.

Малко преди края на редовното време, с помощта на ВАР главният съдия посочи бялата точка, макар преценката му да продължава да е все така спорна.

Със сигурност решението му ще предизвика редица скандали на Ботуша в следващите дни, но в крайна сметка Маурицио Мариани реши, че Дензъл Дъмфрис е нарушил правилата.

Зад топката застана Пауло Дибала, който бе точен за 1:1.

Иначе в мача, в който Интер откри резултата в 17-ата минута, положенията не бяха много и със сигурност не бе сред най-атрактивните дербита между тези два тима.

За Интер точен бе Един Джеко, който бе на точното място, за да довкара рикоширалата в гредата топка.

Дербито ще бъде белязано от тази дузпа, заради която и треньорът на Интер - Симоне Индзаги получи червен картон.

Така в двата късни мача от Серия "А" бяха изгонени трима от четиримата треньори.

Това се случи и на Жозе Моуриньо и Лучано Спалети по време на нулевото реми между Рома и Наполи.

Специалния прекъсна перфектната серия на Наполи от началото на сезона, но реакция при фаул срещу негов играчи десет минути преди края, му донесе червен картон.

Неговият колега Спалети пък бе изгонен след последния съдийски сигнал заради иронични аплодисменти спрямо съдията.

Така след деветия кръг Наполи и Милан са на върха с по 25 точки. Следва Интер с 18 и Рома с 16. Ювентус пък е на шестото място с 15 точки, колкото имат отборите на Аталанта и Фиорентина.