Норвегия развали перфектния актив на Испания в европейските квалификации от група "F", като постигна равенство 1:1 в Осло в седмия кръг.

"Ла Фурия Роха" допусна дузпа в добавеното време, което беше заслужен развой предвид силната игра на скандинавците, които затрудниха по-именития си съперник и през март (1:2).

Попадението за испанците вкара Саул Нигес в 47-та минута, след като по страхотен начин си спря топката на границата на наказателното поле и стреля по земя.

Норвежците изиграха много силен двубой и създадоха не малко опасности пред вратата на съперника най-вече с центрирания от статични положения и не само. Стигнаха до равенството след точно изпълнена дузпа на Джошуа Кинг, отсъдена за нарушение на вратаря Кепа. Гостите от своя страна удариха и две греди през второто полувреме след удари на Фабиан Руис, който пропусна да реши мача.

За домакините бе много важно да вземат нещо от него, тъй като те остават четвърти в групата си на четири точки от втория Швеция, срещу когото вече нямат пряк сблъсък. Остават три кръга до края.

Шведите без проблем победиха Малта като гост с 4:0, за да се настанят на второто място. Румънците биха Фарьорски острови като гост с 0:3 и са трети, а нов гол в квалификациите вкара Клаудиу Кешеру.

В група "J" Италия постигна успех с 2:0 на "Стадио Олимпико" над намиращия се в ужасна форма отбор на Гърция. Това бе седми пореден успех за Скаудрата и тимът подпечата официално билетите си за Евро 2020.

Жоржиньо вкара от дузпа в 63-та минута, като тя бе заслужено отсъдена заради игра с ръка на гръцки защитник. Вторият гол бе на Федерико Бернардески в 78-та минута с хубав удар отдалеч. Гостите имаха много добри шансове в тази втора част, но завършващите им удари на моменти бяха потресаващи.

Италия категорично остава лидер в групата със своите 18 точки.

Финландия остава на втората позиция със своите 12 точки, след като загуби тежко при гостуването си на Босна и Херцеговина с 1:4. Миралем Пянич от Ювентус вкара два от головете за победителите.

В другия мач от групата Лихтенщайн шокира Армения след 1:1 като домакин. Босненци и арменци са с по 10 точки и имат напълно реални шансове за втората позиция.

В група "D" дербито между Дания и Швеция завърши 1:0 за домакините в Копенхаген след късен гол на Юсуф Полсен.

"Червения динамит" оглавява групата, но е с равни точки (по 12) с втория Ирландия, който записа скучно равенство 0:0 при гостуването си на Грузия. Шанс за класиране имат още швейцарците, които са с 8 точки и мач по-малко.

Предстоящият мач между Швейцария и Ейре може да се окаже ключовият.