Манчестър Сити постигна много важна победа на "Етихад" срещу силно представящия се през този сезон Астън Вила - 2:0 в среща от 19-ия кръг на Висшата лига.

Така хората на Пеп Гуардиола за първи път от много време излязоха начело в класирането, събирайки 38 точки и изравнявайки се с втория Лестър, който е с един изигран мач повече. Манчестър Юнайтед обаче си върна първото място след победа над Фулъм, събирайки 40 точки.

Сити заслужи успеха с два късни гола, но имаше големи проблеми да пробие съперника, най-вече заради множеството си пропуски под проливния дъжд. Най-големият от тях бе на Бернардо Силва още в третата минута. През втората част пък Жоао Кансело нацели горната греда.

Вила също изпусна не малко шансове и за пореден път игра силно срещу отбор от топ 6.

Победата е пета поредна за "гражданите" в шампионата, а в пети пореден мач от всички турнири тимът не допуска гол.

В 79-ата минута Сити стигна до заветния първи гол. Бернардо Силва вкара първото си попадение през сезона във Висшата лига след груба грешка на Тайрън Мингс и асистенция на Родри.

Вторият гол за Сити падна в последната минута на редовното време и го реализира Илкай Гюндоган от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Мати Кеш след удар на резервата Габриел Жезус.