Драматични победи с голове в последната минута сложиха край на битката за челните две места в група "Е" на Шампионска лига.

Челси победи Рен с 2:1 във Франция, с което два кръга преди края си осигури място сред най-добрите 16 в Европа през сезона. Място там намери и отбора на Севиля, който по същото време победи с 2:1 ФК Краснодар в Русия.

Така напълно очаквано, но сякаш по-лесно от очакваното, Челси и Севиля ще заемат челните места в групата, като в оставащите два кръга предстои единствено да решат кой ще е първи.

Двата тима са с равни точки, а след седмица англичаните гостуват на "Рамон Санчес Писхуан". Това са и първите два тима, които официално си осигуриха място на осминафиналите.

Минути преди края изглеждаше, че на теория интрига ще има и в следващия кръг, защото двата мача вървяха при резултат 1:1. Голове в допълнителното време обаче сложиха точка на спора.

За Челси герой бе появилият се от пейката Оливие Жиру, който с глава донесе успеха в 91-ата минута.

През целия мач лондончани играха доста пестеливо, сякаш нямаха нищо против и на равенство. Тогава обаче дойде подаръкът от френската отбрана, който Жиру превърна в победен гол.

Началото на мача в Рен принадлежеше на гостите от Англия, като още при първата атака Тимо Верене получи пас на 5-6 пред вратата, но шокиращо прати топката високо над нейните очертания. Все пак лоноднчани продължиха усилено да търсят гола, който падна в 22-ата минута.

Мейсън Маунт хвърли страхотен дълъг пас към Калъм Хъдсън-Одой, който имаше празно пространство от около 40 метра пред себе си. Фланговият играч напредна отлично и без проблем пусна покрай вратаря, давайки аванс на Челси.

Постепенно обаче домакините заиграха доста по-добре, като втората половина на полувремето премина под контрола на Рен.

Французите обаче се отчетоха с няколко неточни удара, а веднъж бившият им страж Менди, който днес бе на вратата на Челси, трябваше да спасява удар с глава на Дамиен Да Силва.

През втората част Рен бе доста по-активен от своя съперник, но сякаш Челси нямаше нищо против да се брани и да пести сили, пазейки крехката си преднина.

Това не водеше до чисти положения пред вратат на Менди, който трябваше да се намесва решително единствено в 73-ата минута след удар на Нямси.

Прекалено лежерната игра на Челси обаче позволяваше на Рен непрестанно да играе пред английското наказателно поле, като също така лесно да достига до корнер след корнер.

При един от тях сякаш логичното се случи, след като Шеру Гираси се извиси и с глава прати топката във вратата за 1:1.

И когато излгеждаше, че това ще крайният резултат, отбраната на Рен сбърка при изнасянето на топката, това доведе до бърза контратака на Челси, който от втория си опит с глава, Оливие Жиру завърши с гол.

Минути по-късно, но в Краснодар, Мунир Ел Хадади стори същото, носейки победата на Севиля.

Андалусихийците също успяха да открият много рано в мача, когато точен бе Иван Ракитич.

Вандерсон изравни за руснаците през втората част, но за разлика от Челси, Севиля не даде инициативата на своя протиник, а владееше доста повече топката, контролираше мача, и заслужено стигна до победа.