Италия загуби шансовете си да спечели своята Дивизия "А" в Лигата на нациите след домакинско 0:0 срещу Португалия в Милано.

Тимът на Роберто Манчини показа традиционните проблеми с реализирането на попадения след много пропуски, особено през първото полувреме.

Португалия, без Роналдо в състава си в хода на целия цикъл, се нуждаеше от равенство, за да спечели групата и го постигна с много защитна игра в първото полувреме. Катеначото сравнително лесно сработи срещу своя създател. В същата група Полша вече изпадна в Дивизия "B" и предстоящото гостуване на Португалия във вторник ще е протоколно.

Италия направи най-големите си пропуски през първата част. Първо един далечен удар на Лоренцо Инсиние бе спасен от Руй Патрисио, а при добавката Чиро Имобиле прати топката в космоса от непосредствена близост до вратата.

После Леонардо Бонучи с глава стреля встрани и гостите отново извадиха късмет. Те се активизираха през втората част и по-често поглеждаха към вратата на Джиджи Донарума, но продължиха да играят предпазливо, за да се докопат до ценната точка.

Италия продължава да се мъчи в атака, въпреки големите нападатели в редиците си. Тимът за последно вкара повече от един гол в рамките на 90 минути на 28 май и то срещу Саудитска Арабия. От 11 юни 2017-а това е единственият случай, като в периода влизат 16 срещи.