Единсон Кавани се събуди след 82 минути дрямка и заби неспасяемо топката във вратата на Чили, за да донесе ценно 1:0 на своя Уругвай. Мачът на "Маракана" бе най-добрият до момента на Копа Америка, като залогът му бе сериозен - никой не искаше да остане втори в група С и да отиде на четвъртфинал срещу отлично играещия тим на Колумбия.

На чилийците, актуален шампион от турнира, стигаше и реми. Те обаче търсиха победата, а Алексис Санчес бе вдъхновението на всичко в атака.

Двубоят бе класика за Южна Америка - изключително много темперамент, сблъсъци, понякога падания без особена причина и нерви, театрални прояви... но и много футбол. Луис Суарес опита три пъти да си изпроси дузпа и бе в стихията на своята игра, която понякога влудява дори и феновете на неговия отбор. Вероятно вдъхновен, че в деня на мача се отбелязаха 5 години от култовото захапване на италианеца Киелини от Мондиал 2014, Луис просто бе еманация на провокацията във футбола.

Кавани бе тих и незабележим, докато не скочи за една центрирана отблизо топка в 82-рата минута и по своя неподражаем начин не я прати като куршум във вратата.

Уругвай, рекордьорът по титли на Копа Америка, никога не бива да бъде отписван. Сега отива на четвъртфинал срещу Перу, докато чилийците се изправят срещу Колумбия.

В другия мач от групата Еквадор и Япония завършиха 1:1, а ремито бе единственият резултат, който изхвърляше от турнира и двата тима. При победа на който и да е, той продължаваше за сметка на Парагвай.