ЦСКА постигна много трудна победа с 1:0 при гостуването си на непобедения допреди мача Черно море в среща от шестия кръг на българския футболен шампионат.

Срещата, както и се очакваше, бе здрава равностойна битка между два отбора в добра форма, но "червените" изкопчиха успеха с гол на Жорди Кайседо в 61-ата минута. Задачата им бе улеснена в 73-ата минута, когато Жозе Гомес от домакините бе изгонен с червен картон.

Това бе едва третият мач за ЦСКА в първенството след още толкова отложени заради участието в евротурнирите. Засега "червените" са безгрешни и събират актив от девет точки на шестата позиция.

Домакините започнаха по-активно срещата, но не успяваха да създадат сериозни положения. В 10-та минута след разбъркване в наказателното поле на гостите топката попадна у Живко Атанасов, който стреля от 14-15 метра, но неточно. В 17-та минута Родриго Енрике успя да намери връхлитащия Виктор Попов, който стреля от границата на наказателното поле на ЦСКА, но топката премина встрани от вратата.

В 21-вата минута късметът бе на страната на домакините. Жорди Кайседо пусна отличен пас към Хамза Чатакович, който стреля с прехвърлящ удар от въздуха отляво, но топката "кацна" на напречната греда. В 26-та минута Жорди Кайседо отклони с глава топката към Ахмед Ахмедов, който стреля са глава, но неточно.

В 28-та минута след лошо изчистване на защитата на гостите топката попадна у Пабло Гарсия, който стреля опасно, но вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов показа класа и успя да избие топката.

В 39-та минута Хамза Чатакович стреля опасно от границата на наказателното поле по земя, но вратарят Георги Георгиев улови топката.

В 47-та минута Стефан Велев се осводи на границата на наказателното поле на гостите и стреля, вратарят Димитър Евтимов успя да парира удара, но топката летеше към вратата, където от голлинията Томас лам успя да изчисти.

В 50-та минута Леандро Андраде стреля опасно, но вратарят на гостите Димитър Евтимов показа класа и спаси. Минута по-късно отново Леандро Андраде стреля опасно, но за късмет на ЦСКА топката премина встрани от вратата. В 59-та минута Пабло Гарсия изведе Зе Гомеш в отлична позиция, но нападателят на домакините стреля неточно.

В 61-та минута ЦСКА откри резултата. Греъм Кери пусна отличен пас отляво в наказателното поле към връхлитащия Жорди Кайседо, който от няколко метра вкара за 1:0 за "армейците".

В 73-тата минута Черно море остана с 10 души на терена, след като Зе Гомеш получи втори жълт и съответно червен картон.