Английският гранд Манчестър Юнайтед тръгна по-трудно от очакваното в групите на Лига Европа.

"Червените дяволи" победиха с минималното 1:0 казахстанския Астана на "Олд Трафорд".

Големият герой за Юнайтед бе 17-годишният Мейсън Грийнууд, който вкара първия си гол с червения екип.

В 73-ата минута на мача той завъртя казахстански бранител и с шут от малък ъгъл донесе успеха на тима си.

Преди това Юнайтед имаше тотално превъзходство, но гол не падаше.

С напредването на времето действията на английските играчи ставаха все по-нервни и припряни, докато не се намеси младият Грийнууд.

В друг мач от Лига Европа, Васил Божиков с капитанската лента поведе словашкия шампион Слован към успех.

Тимът победи турския гранд Бешикташ с 4:2 в Братислава, като победните два гола паднаха в продължението на мача.

Божиков имаше нещастието да си вкара автогол в края на първата част, но все пак крайният изход бе щастлив за него и отборът му.