Голмайсторът от завършилия преди месец Мондиал - Хари Кейн, развали августовската си прокоба и помогна на своя "Тотнъм" да победи "Фулъм" с 3:1 в лондонско дерби от втория кръг на Висшата лига.

Това бе 141-и гол за Кейн в елита на Англия, но първи през месец август. Нападателят често бе обвиняван, че "проспива" началото на сезоните, но ето, че развали прокобата, оформяйки крайния резултат след подаване на Ламела.

Двубоят на "Уембли" бе бърз и интересен, с доста положения, но в крайна сметка по-голямата класа на "Тотнъм" се оказа решаваща.

"Шпорите" записаха втората си победа от началото на сезона, докато "Фулъм", който е предвождан от бившия треньор на "Левски" Славиша Йоканович има актив от 0 точки след два кръга.

"Тотнъм" бе по-добрият тим през първата част и логичното се случи в нейния край, когато бразилецът Лукас Моура откри с чудесен гол.

Той стреля неспасяемо от границата на наказателно поле, отбелязвайки дебютния си гол в английския елит.

Второто полувреме започна отлично за тима на "Фулъм".

Удар на Александър Митрович се отби в гредата, а три минути по-късно сръбският нападател бе в прегръдките на съотборниците си.

Брайън центрира много добре отляво към далечната греда, където Сесеньон върна към Митрович, а той вкара отблизо с глава.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Изравнителният gол отвори мача още повече. Удар на Деле Али бе избит от голлинията, а Митрович изпусна добра ситуация.

Последваха вихрени няколко минути за "Тотнъм". В 72-та минута Хари Кейн уцели гредата, а две по-късно Киърън Трипиър отново изведе "шпорите" напред с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Три минути по-късно Хари Кейн вкара за 3:1 и окончателно сложи точка на спора.