Хари Кейн вкара два гола и остави Тотнъм в играта за място в топ 4 на Висшата лига, но се контузи и постави въпрос около това дали ще играе след седмица на финала за Купата на лигата.

"Шпорите" стигнаха до 2:2 като гости на Евертън в пряк сблъсък с конкурент за четворката, след като поведоха, а после изостанаха и се наложи Хари да стане от Кейн - Потър, за да ги спаси отново.

Капитанът на Англия и Тотнъм откри в 27-ата минута, но бившият играч на гостите Гулфи Сигурдсон обърна развоя на срещата с попадение от дузпа и от игра, за да изведе напред домакините. Пак Кейн сложи точка на головете в мача в 68-ата минута, а после излезе, накуцвайки.

Проблемът е в глезена и не е нов. Хари играе за родния си клуб с болка, получена още на мач през януари.

След мача Жозе Моуриньо не бе в състояние да отговори колко сериозна е травмата този път. И дали най-силният му играч ще е на линия за финала срещу Манчестър Сити идния уикенд. Кейн има вече 30 точни удара за сезона, а във Висшата лига е с 21, което го изведе с два пред втория в листата Мохамед Салах (Ливърпул).

Тотнъм е седми с 50 точки, на пет от четвъртия Уест Хем. Евертън е осми с 49 точки. Ливърпул има 52, а Челси - 54.

Мачът бе епизод пореден от сблъсъците на двама от най-големите в професията на треньор в света за последните две десетилетия - Карло Анчелоти и Моуриньо. Взаимният респект между тях винаги е бил голям, а и сега го демонстрираха с отношенията си преди и по време на двубоя.

Жозе обаче отказа да влезе в задочна полемика с бившия си футболист Пол Погба, който в експлозивно интервю за "Скай спортс" в петък обвини Специалния за начина, по който се отнася с играчите си.

"Не ме интересува и нямам намерение да говоря по темата", отклони въпрос на репортер Моуриньо след мача.