Милан направи огромна услуга на големия си враг Ювентус, печелейки гостуването си на Лацио с 3:0.

"Росонерите" победиха при визитата си в Рим с 3:0, с което до голяма степен решиха битката за титлата.

Заради класическата си загуба, Лацио вече изостана със 8 точки зад шампиона Ювентус, като тази преднина изглежда непосилна за стопяване при оставащите осем кръга до края на сезона.

Милан играеше далеч по-спокойно и концентрирано на "Стадио Олимпико", като още в 23-ата минута Халкан Чалханоглу откри резултата.

Турчинът вкара страхотен гол, а само 10 минути по-късно дойдоха миговете на Златан.

Първо негов гол бе отменен заради засада, а в следващата атака шведскат лефена се нагърби с изпълнението на дузпа за 2:0.

Още преди да е изтекъл чс игра, Анте Ребич направи резултата 3:0, с което тотално реши сблъсъка, и сякаш подаде Скудетото в ръцете наЮвентус.

По всичко личи, че Юве за девета поредна година ще вдигне титлата в Италия, а мечтите на Лацио ще угаснат доста преди последния кръг.