ПСЖ спечели Купата на Франция по футбол, след като победи на финала Сент Етиен с 1:0 на "Стад де Франс".

Единственото попадение вкара суперзвездата Неймар в 14-ата минута, но триумфът на парижани бе помрачен от тежка контузия на Килиан Мбапе в 33-ата минута.

Това бе първи мач във Франция след прекратяването на първенството през април и ограничен брой фенове бяха допуснати на стадиона.

Неймар вкара единствения гол в мача, след като направи добавка на удар на Мбапе, който беше спасен от вратаря.

Снимка: AP/БТА

20-ина минути по-късно Лоик Перин направи много тежък шпагат срещу Мбапе и го контузи. За намесата си получи директен червен картон, а ситуацията роди меле между играчите на двата отбора, а потърпевшият нападател напусна терена със сълзи на очи.

След края на мача младият голаджия бе с патерици и участието му в четвъртфинала на Шампионска лига срещу Аталанта през август е под голямо съмнение.

Това е 13-ата купа на Франция за ПСЖ и тя оформя домашен дубъл през сезона, след като богаташите спечелиха и първенството предсрочно.