Аржентина тръгна с равенство на Копа Америка, след като отново се препъна в Чили - 1:1.

Мачът от група А на турнира се игра в Рио де Жанейро на стадион "Нилтон Сантос", кръстен на един от най-великите синове на бразилския футбол.

Мястото се оказа достойно за почит към един от най-големите в историята на играта въобще, а в добавка неговият наследник сам даде своя принос за тази почит.

В 33-ата минута Лео Меси вкара прекрасен гол от пряк свободен удар, пращайки топката там, където и двама вратари не могат да я спасят.

Ударът с левачката, при който още с отлепянето на топката от крака на играча се настани чувството на неизбежност, напомни удивително за Диего Марадона. Това бе първият мач на Аржентина на Копа Америка след смъртта на гиганта Дон Диего през ноември 2020-а. Меси посочи към небето и бе ясно на кого посвещава попадението.

Малко по-късно, след края на първото полувреме, бразилските организатори показаха огромна класа. Над стадиона - за съжаление празен - настана мрак, всички светлини бяха загасени и започна триминутно шоу с видеоефекти, музика с някои любими на Диего парчета, негова холограма, която жонглираше в центъра на терена, откъси от интервюта на Марадона, както и великият му гол срещу Англия от 1986 г.

Страхотната почит от домакините и турнира за легендарния номер 10 бе на мястото си, след като другият, новият обожествяван №10 на Аржентина вкара този гол, напомнящ толкова за Диего. Това бе 73-то попадение на Меси за националния тим, където той отдавна е номер едно като реализатор.

Но Аржентина пак не победи - Едуардо Варгас довкара топката във вратата за Чили в 57-мата минута, след като Артуро Видал бе стрелял от дузпа, а вратарят Емилиано Мартинес отби шута му.

Меси и компания имаха още ситуации и трябваше да спечелят, но не го направиха. Така преди 11 дни те не успяха да бият същия съперник и в световна квалификация у дома. Тогава мачът пак завърши 1:1, като аржентинците изпуснаха куп голове.

В другия мач от групата тази нощ Парагвай обърна в последните тридесет минути Боливия с 3:1, като головете вкараха двама играчи с фамилия Ромеро. В 62-рата минута Алехандро изравни, а Анхело добави още две попадения за успеха (66 и 80), след като Ервин Сааведра бе открил за боливийците в 10-ата минута от дузпа.

Следващи мачове в група А:

18 юни, 00 ч Чили - Боливия

19 юни, 03 ч Аржентина - Уругвай.

Днес и утре на Копа Америка мачове няма, в четвъртък в полунощ играят Колумбия и Венецуела, а в 3 ч сутринта в петък Бразилия излиза срещу Перу (и двата мача са от група В).