Три дни след драматичния си обрат в Пловдив, Тотнъм отново обърна мач, но по далеч по-категоричен и впечатляващ начин.

"Шпорите" се развихриха, като победиха Саутхемптън с 5:2 в гостуването си край южния бряг на Острова.

Големият герой на деня бе кореецът Хюн Мин Сон, който наниза четири гола за впечатляващия успех, първи аз момчетата на Моуриньо през сезона във Висшата лига.

Разбира се, Сон нямаше да наниже четирите си гола без помощта на своя партньор в атаката Хари Кейн, който му асистира за всяко едно попадение.

Английският национал се превърна в първия играч в историята на Висшата лига с четири асистенции за един мач, като и на свой ред успя да вкара един гол.

Така двамата нападатели на Тотнъм имаха заслугата за всеки от петте гола, които паднаха в рамките на по-малко от 40 игрови минути.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

През първата част Дани Ингс откри за Саутхемптън, а макар два гола на Тотнъм да бяха отменени заради засада, домакините бяха далеч по-добрият тим на терена.

Момчетата на Моуриньо продължаваха с безличното си представяне, докато във втората минута от продължението Сон не изравни.

Явно късният гол и разбора на почивката са имали нужния ефект, защото "шпорите" буквално отнесоха Саутхемптън през втората част.

Сон отново вкара в 47-ата минута, но този път през втората част, а сле това в рамките на 15 минути наниза още две попадения.

Десет минути преди края Хари Кейн покачи на 5:1, като това бе третият му гол в мача, но единственият редовен. Крайният резултат бе оформен в последната минута на мача, когато реферът отсъди дузпа за домакините, а Дани Ингс я отбеляза, вкарвайки втория си гол в мача.