Барселона завърши сезона по ужасен начин.

Макар да грабнаха титлата в Испания, в конкуренцията на слаб Реал, каталунците претърпяха провал в Шампионска лига и в тазвечершния финал за Купата на Краля.

Радостта бе за тимът на Валенсия, който победи с 2:1 Барселона и грабна трофея, който бе притежание на каталунците в последните 4 години.

Това е общо осма Купа на Краля за "прилепите", а тя идва навръх вековния юбилей на клуба.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Валенсия заслужи победата със страхотната първа част.

В нея Барселона очаквано владееше инициативата, но бе тотално беззъб и не застрашаваше противниковата врата.

"Прилепите" от своя страна бяха изключително опасни и убийствено ефективни в контраатаките си.

Родриго можеше да открие в началото на мача. Испанският национал се възползва от грешка на Лангле, финтира Силесен и стреля в опразнената врата, но там със самоотвержен шпагат се намеси Пике.

Това само загатна за слабостите в отбраната на Барса, които бяха наказани в 21-ата минута.

Гая получи страхотен пас по лявото крило, намери Гамейро, а френският нападател финтира Жорди Алба и прати топката с мощен удар във вратата.

След 33 минути игра шокът за Барса бе тотален.

Карлос Солер напредна отдясно и центрира прострелно, а Родриго с глава удвои.

През втората част тимът Барселона бе много по-опасен в предни позиции. Каталунците натикаха противника си в собствената му половина, но пък това отваряше доста пространства в отбраната им.

Меси и компания обаче трудно стигаха до чисти положения, но това се промени в 73-ата минута.

След изпълнение на корнер Лангел стреля с глава, вратарят изби, но право в крака на Меси, който безпроблемно намали.

Интригата на "Бенито Виямарин" в Севиля се върна.

Барселона хвърли всички сили в атака, но разчиташе само и единствено на Меси и на безлични центрирания, които не носеха никакъв ефект.

Валенсия дори можеше да увеличи преднината си, но в даденото от съдията продължение Гонсало Гедеш направи три непростими пропуска.

Те обаче не се оказаха фатални и "прилепите" вдигнаха Купата на Краля.