Броени дни преди Ел Класико, Барселона направи грешна стъпка в първенството.

Каталунците завършиха наравно 2:2 като гости на Реал Сосиедад, в мач от 17-ия кръг на Ла Лига.

Така Меси и компания запазиха първата позиция, но имат само точка преднина пред големия си враг Реал (Мадрид), който е с мач по-малко.

Грешката в Сан Себастиен обаче не бе нещо нетипично за Барса. Испанският шампион не успя да спечели на "Аноета" за седми път в последните си 9 шампионатни гостувания.

А и днес равенството бе справедливият резултат на фона на показаното. За пореден път през сезона Барса не игра убедително далеч от дома.

Още в началото на мача баските получиха шанс да изпълнят дузпа, която Микел Оярзабал превърна в гол.

През тези 45 минути домакините бяха по-добрият тим на терена, но Антоан Гризман успя да изравни. Френският национал, който е продукт именно на Реал Сосиедад, бе изведен от Суарес и елегантно копна топката покрай вратаря.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

В самото начало на втората част Меси и Суарес се оказаха сами срещу вратаря на Сосиедад. Аржентинецът подаде към уругвайския си съотборник, за когото бе детска игра да вкара и да изведе Барса напред в резултата.

В последвалите минути Барселона контролираше мача, но храбрите баски не се предадоха и извоюваха изравнителния си гол, който бе дело на Александър Исак.

Така Барса допусна петата си издънка като гост през сезона, а три от тях дойдоха в страната на баските.