Меденият месец на Оле Гунар Солскяр в Манчестър Юнайтед приключи преди седмици и вече е заменен от тъмни облаци, които надвиснаха над треньора и играчите му.

Загубата от Манчестър Сити с 0:2 не е чак толкова неочаквана, но затвърждава ттенденцията, която подсказва колко слаб отбор в момента са "червените дяволи".

Статистиката от последните седмици доведе до няколко антирекорда, каквито не бяха достигани дори по времето на Дейвид Мойс, Луис Ван Гаал, а и Жозе Моуриньо.

Манчестър Юнайтед забрави как се вкарват голове. Тимът не е отбелязвал в последните 4 часа и 40 минути игра. За последно това се случи в мача срещу Уест Хям на 13 април. Тогава головете паднаха от дузпа, което означава, че от игра "червените дяволи" не са вкарвали от 8 часа и 47 минути.

На другия край на игрището ситуацията не е по-добра. Защитата не може да опази вратата си суха в последните 12 мача. За последно това се случи преди 48 години.

След поемането на отбора статистиката на Солскяр е кошмарна. Едва две победи в последните седем мача означават най-лошия актив за постоянен треньор на Юнайтед изобщо. 28% победи е по-нисък дори от този на Джак Робсън, който е бил на 29,5% между 1914-а и 1921-а.

Юнайтед допусна седем загуби в последните девет мача - за последно такава серия се е случвала през 1962-а. Последните седем загуби, преди тези, бяха инкасирани в диапазон от 39 срещи.

Загубата от Сити също има исторически привкус. За последно са губили на "Олд Трафорд" с такъв резултат през 1991-а, когато Райън Гигс дебютира за отбора.

През този сезон вече допуснаха 50 гола, което не се е случвало от сезон 1978/79 г., когато вадиха 63 пъти топката от мрежата си.

Най-притеснителното е, че в мачовете с Евертън (0:4) и Манчестър Сити (0:2) "червените дяволи" успяха да стигнат до само по един точен удар.