Швейцария постигна изключително драматична победа с 2:1 над Сърбия в мач от група "Е" на Световното първенство в Русия.

"Кръстоносците" успяха да постигнат пълен обрат в срещата, а победното попадение падна в последната 90-та минута.

В герои за Швейцария се превърнаха косоварите Гранит Джака и Джердан Шакири, които вкараха попаденията през втората част.

Победата изравни Швейцария с Бразилия на върха в групата. Двата тима имат по 4 точки, но Селесао е с по-добра голова разлика. Сърбия остава на трета позиция с 3 точки.

Снимка: Getty images

Мачът започна по-добре за сърбите, които можеха да отркият резултата още в 5-та минута, но Ян Зомер спаси удара с глава на Алексанцдър Митрович.

Швейцарците не се справиха с изчистването на топката и 40 секунди по-късно последва ново центриране, като този път Митрович не остави шансове на Зомер - 1:0.

Голът даде увереност на сърбите, които играеха доста по-добре от своя съперник до средата на първата част, но без да успеят да застрашат сериозно вратата на Зомер.

Първата добра възможност за "кръстоносците" дойде в 30-та минута, когато Блерим Джемайли се озова сам срещу вратаря, но нанесе слаб изстрел и Стойкович спаси.

Двата тима правеха бърз и динамичен мач, в който обаче не липсваха грубите единоборства и нервите.

До края на първата част Душан Тадич опита опасен удар от дистанция, а в поледните секунди на полувремето Душко Тошич се размина на сантиметри от топката пред опразнената швейцарска врата.

Швейцария започна по-активно втората част в търсене на изравнителен гол и го постигна в 52-та минута.

Джердан Шакири се озова на добра позиция, но ударът му бе блокиран от сръбски защитник. Топката отиде към Гранит Джака, който с чудесен шут от далечна дистанция изравни.

Пет минути по-късно Джердан Шакири отправи страхотен далечен удар, но топката срещна гредата на Владимир Стойкович.

Сърбия постепенно изравни играта и успя да стигна до добра ситуация пред швейцарската врата, но Митрович не успя да достигне до топката.

Играчите от западната ни съседка имаха сериозни претенции за дузпа заради задържане срещу Митрович, но съдията остана безмълвен.

В заключителните минути Швейцария бе по-свежият отбор на терена и търсеше победното попадение повече и съдбата му се усмихна в последната минута.

Джердан Шакири бе изпуснат от разредената отбрана, откъсна се сам срещу вратаря и отбеляза победното попадение.