Отборът на Севиля, който грабна трофея в Лига Европа 5 пъти в последните 13 сезона, шокиращо изхвърча от тазгодишното му издание.

"Андалусийците" загубиха с 3:4 след продължения от Славия в Прага и след обще резултат от 5:6 се сбогуваха с турнира.

Двата тима изиграха изключително драматичен мач, който се реши в последната 120-ата минута на продълженията.

След 2:2 в първата среща, реваншът обещаваше да е интригуващ, защото Севиля се нуждаеше от попадения в чешката столица.

Мачът обаче започна ужасяващо и Майкъл Нгаджуи откри след 14 минути игра.

Испанският тим се хвърли в атаки и резултатът дойде в края на първата част, когато съдията отсъди дузпа, а голмайсторът на тима Уисам Бен Йедер я отбеляза.

Гостите обаче нямаха много време да се порадват, защото втората част започна с нова дузпа, този път за Славия, която Томаш Сучек реализира.

В 54-ата минута обаче Севиля отново изравни. Една изчистена топка стигна до Мунир, който с прекрасно изпълнение от воле вкара един от най-красивите голове в Лига Европа през този сезон.

До края на 90-те минути темпото се успокои и двата тима не предприемаха рискове, което прати сблъсъка в продължения.

Те започнаха чудесно за Севиля, защото Куинси Промес центрира, а Франко Вазкес с глава вкара трети гол за "андалусийците".

Предимството вече бе сериозно, защото Славия се нуждаеше от два гола, но чехите не се предадоха.

Малко по-късно Мик Ван Бюрен изравни, но минутите изминаваха, а резултатът бе 3:3, което устройваше Севиля.

Испанските играчи обаче направиха глупав фаул в последната минута, след който последва невероятно разбъркване и Ибрахим Траоре прати топката във вратата, за да хвърли феновете на Славия в бурна радост.

Играчите на Севиля паднаха на земята, а сензацията в Лига Европа бе факт.