Арда се върна към победите в родното първенство, след като спечели с 1:0 срещу Черно море у дома в Кърджали. Тимът на Николай Киров загуби от Славия в миналия кръг, с което бе прекъсната серията на кърджалии от единадесет поредни двубоя без поражение, но днес отново стъпиха на познатия път.

Единственият гол бе дело на Иван Тилев, който за втори мач поред носи победата на Арда. Младокът стори това и по-рано през седмицата, когато реализира единственото попадение срещу Етър в Купата на България, което бе с цената на класиране за четвъртфинал.

Днес Тилев вкара минута преди почивката, увенчавайки с успех атака, започнала от Иван Коконов и преминала през Лъчезар Котев. Младежкият национал не остави никакъв шанс на Георги Георгиев с красив фалцов удар с левия крак от границата на наказателното поле - 1:0.

Спас Делев пропусна сам срещу вратаря още в петата минута, а Илиан Илиев-младши уцели греда в 31-ата минута след контраатака на Черно море, като това бе най-добрата възможност за гостите.

За Арда победата е десета от началото на сезона - кърджалии са спечелили половината от изиграните си двубои в шампионата и към момента са четвърти в класирането с 38 точки.

Черно море пък е на седмо място с 25 точки.