След загубата с 0:2 от Англия, една от звездите на германския национален отбор по футбол - Тони Кроос, най-вероятно ще прекрати кариерата си за тима.

Според информации халфът на Реал Мадрид вече е обявил новината на съотборниците си, че няма повече да защитава цветовете на страната си. Авторитетното немско издание Билд уточнява, че това вече е факт.

Кроос е още на 31 години и има 106 мача с националната фланелка. Това го прави седмият най-използван играч заедно с бившия му съотборник Томас Мюлер. Пред тях са само Лотар Матеус, Мирослав Клозе, Лукаш Подолски, Бастиан Швайнщайгер, Филип Лам и Юрген Клинсман.

Кроос дебютира за Германия през 2010-а и в последните години се превърна в една от най-важните фигури за отбора на Йоахим Льов. Вкара 17 гола, сред които един от най-важните бе в груповата фаза на Мондиал 2018 срещу Швеция в последните минути.

Халфът игра във всички 360 минути на Бундестима на Евро 2020. Подобно на много от своите съотборници той е разочарован от непрестанните критики към отбора и това е една от причините да се откаже.

Наскоро и Месут Йозил прекрати кариерата си в националния отбор.