Полша изигра много слаб първи мач от група "H" на Световното първенство и закономерно загуби с 1:2 от Сенегал.

Куп глупости, които направиха играчите на Адам Навалка в хода на целия двубой, им костваха успешен старт, но това не омаловажава стореното от Садио Мане и компания.

СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ>>>

Сенегал игра много солидно и почти не допусна напрежение пред вратата си, за да докаже че в тази група фаворити няма.

Победата идва 16 години след тази над шампиона Франция на Мондиал 2002 - най-великата в историята на Сенегал.

Първото полувреме измина изцяло под диктовката на африканците. Те владееха по-уверено топката и по-често се оказваха в половината на противника.

Полша така и не успя да наложи играта, която иска и често губеше топката в опасни позиции след лековати грешки.

Така се стигна и до попадението в 37-а минута. Мбайе Нианг се пребори за една топка в центъра и подхвана контраатака. Подаде на Садио Мане, който комбинира с Идриса Гай. Последният стреля и ударът му се отклони в Тиаго Чионек, за да стане неспасяем за Войчех Счесни.

През втората част поляците се посъвзеха и тръгнаха по-активно в атака, но продължиха да правят неочаквано много грешки.

В 51-а минута удар на Робърт Левандовски от фаул бе спасен по-страхотен начин от Кадим Ндиайе, а това бе един от малките шансове пред суперзвездата.

Точно след час игра падна вторият гол за африканците, който бе изключително нелеп. Гжекош Кричовяк върна една топка без да погледне, а колегите му в защита и вратарят не се разбраха кой да подходи към нея. Мбайе Нианг се възползва и я открадна преди да вкара на празна врата - 2:0.

Полша след това взе владението на топката, но се затрудняваше пред вратата на съперника. Даже опасност имаше на другата врата. В 85-а минута Сенегал поиска дузпа, но такава правилно не бе отсъдена, защото Исмаила Сар симулира.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Но в ответната атака нещата се промениха. Грегож Криховяк върна един гол с глава след центриране на Камил Гросицки.

В крайна сметка това бе последното адекватно действие в мача за радост на Сенегал.