Челси и Тотнъм завършиха наравно 0:0 на "Стамфорд Бридж" в дербито на 10-ия кръг в английската Висша лига.

Футболистите на Франк Лампард бяха по-активният отбор в началото на двубоя, докато "шпорите" в типичния за Моуриньо стил се бяха прибрали в собствената си половина. В 11-ата минута Тимо Вернер се измъкна отляво и с мощен удар не остави шансове на Юго Лорис, но германецът бе в засада и попадението не бе зачетено.

Тотнъм отговори със силен удар Орие, който Менди успя да парира майсторски. До края на полувремето липсваха интересните моменти.

Домакините започнаха по-агресивно втората част и стигнаха до няколко опасни центрирания на Зиеш и Джеймс, но те доведоха до напрежение пред Лорис.

Най-чистото положение за Челси бе във втората минута на добавеното време на срещата. Резервата Оливие Жиру пресече подаване на защитник на Челси и се озова сам срещу Лорис, но пробва да го прехвърли нескопосано.

Като цяло резултатът бе заслужен и той остава статуквото на върха в класирането. На първата позиция към момента е Тотнъм с 21 точки, колкото има и втория Ливърпул. Челси е трети с 19 пункта.