"Лацио" записа разгромна победа с 4:0 над "Сампдория" в мач 34-ия кръг на Серия "А".

Това бе втори пореден мач, в който "римските орли" бележат четири попадения, а успехът запази четвъртата им позиция, даваща право на участие в групите на Шампионска лига.

"Лацио" има актив от 67 точки, колко има и градският им съперник "Рома", а пети е "Интер" с 66. "Нероадзурите" също записаха успех - с 2:1 над "Киево".

Двубоят на "Стадио Олимпико" премина под диктовката на домакините, които след няколко пропуска успяха да стигнат до гол в 32-та минута.

Центриране на Стефан Раду намери почти двуметровия Сергей Милинкович Савич, който с глава прати топката във вратата.

Последваха още няколко добри шанса за "Лацио", за да се стигне до 42-та минута, когато централният бранител Стефан Де Врай вкара с глава след центриране от корнер.

Двата гола преднина успокоиха "орлите", които заиграха освободено през втората част и стигнаха до нови два гола, а успехът можеше да е и по-убедителен.

Попаденията паднаха в последните пет минути на срещата, а техен автор бе голмайсторът на тима - Чиро Имобиле.

В 85-та той се възползва от подаване на Савич, което го изведе пред опразнената противникова врата, а малко по-късно, нападателят се озова сам срещу стража на "Сампдория" и го прониза за 4:0.

С тези два гола Имобиле вече има 41 от началото на сезона, показател по-който само Кристиано Роналдо е пред него.