Лацио измъкна равенството 1:1 срещу Милан в последната минута в драматичен сблъсък на "Олимпико" от 13-ия кръг в Серия "А".

Треньорският дуел между Симоне Индзаги и Дженаро Гатузо донесе скучновато първо полувреме, но през втората част събитията генерираха напрежение, драма и обрати в развоя.

След греда за Милан, но и няколко страхотни спасявания на Донарума, "росонерите" поведоха с късметлийски гол. Удар на Франк Кеси рикошира в защитник и излъга Стракоша за 1:0 в 78-а минута.

Лацио натисна в последните минути и сякаш заслужено изравни след доминацията си през втората част.

Бившият играч на Севиля Хоакин Корея пое топката красиво на гърди в наказателното поле и с хубав удар от воле не остави шанс на Донарума за 1:1. Това се случи в четвъратата минута на продължението при добавени пет от Лука Банти.

Равенството не променя класирането на отборите. Лацио остава четвърти с 23 точки (на пет зад Интер), а Милан е пети с 22.