Рома продължи черната серия за италианския клубен футбол, стане ли дума за полуфинални мачове срещу английски съперници. “Вълците” завършиха 1:1 при визитата си на Лестър в първи полуфинал от Лигата на конференциите, като така тимовете от Апенините нямат победа в 14 такива двубоя срещу съперници от Албиона - 5 равенства и 9 загуби.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ СРЕЩАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини откри след точно четвърт час игра, разписвайки се от близко разстояние за 1:0. За Пелегрини това бе четвърти европейски гол през сезона, което е и рекорд в кариерата му досега.

“Лисиците” все пак успяха да развалят настроението на Жозе Моуриньо, след като Адемола Луукман отбеляза в 67-ата минута, засичайки неспасяемо центриране на Харви Барнс - 1:1.

Келеши Ихеаначо пропусна да вкара за Лестър, докато Тами Ейбрахам бе спрян от Каспер Шмайхел след атрактивно отиграване с пета, а пък Серджо Оливейра стреля в гредата, като Шмайхел отново имаше участие в ситуацията.