Голямото дерби на Германия между Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) напълно оправда прозвището си - Дер Класикер. Двата тима сътвориха същинска класика с шест гола, в която главни действащи лица бяха фантастичните нападатели на двата тима, Роберт Левандовски и Ерлинг Холанд. Старото куче Лева обаче засенчи изгряващата звезда Холанд, а Байерн спечели с 4:2, осъществявайки обрат, с който задържа преднината си на върха.

Началото бе кошмарно за шампионите, които изоставаха с два гола след по-малко от 10 минути футбол на “Алианц Арена”. Именно младата звезда Холанд нанесе два светкавични удара - първо с левия крак от двадесетина метра за 0:1 във втората минута, а после удвои сметката си отново с левия крак, но с хладнокръвен удар отблизо и 0:2 в деветата минута.

Левандовски намали след асистенция на Лерой Сане в 28-ата минута, показвайки за пореден път чувството си за пласиране и отбелязвайки от няколко метра - 1:2. Полската голова машина изравни от дузпа в предпоследната минута на първото полувреме, а точно когато всичко изглеждаше сякаш двата отбора ще се задоволят с по точка, Байерн нанесе два заключителни удара в последните минути.

Първо Леон Горецка вкара за 3:2 в 88-ата минута с воле от границата на наказателното поле, а в 90-ата Левандовски оформи своя хеттрик след хубава атака на Байерн и пас на Алфонсо Дейвис за 4:2.

Лева има невероятните 31 гола в 23 мача, докато Холанд е с 19 попадения в 19 двубоя. Байерн води в класирането с 55 точки, две повече от втория Лайпциг, а Дортмунд е на шеста позиция с 39 точки.