Левски измъкна трудни, но много ценни три точки в преследването на върха в класирането.

"Сините" бяха принудени да победят след успеха на лидера Лудогорец по-рано днес с 1:0 над Ботев, и го направиха с 2:1 у дома над новака Арда.

Мачът бе изключително труден и гостите заслужават уважение и добри думи за организираната и грамотна игра, показана на "Герена".

Те не допуснаха голово положение пред вратата си цели 75 минути, като първите такива ситуации дойдоха едва, когато Арда се отвори да търси изравняване.

Това се наложи, след като в 70-ата минута Хали Тиам стреля много точно с нисък удар в ъгъла от близо 25 метра - чудесен гол!

Той направи разликата в двубой, в който положенията се брояха на пръсти.

Най-чистото дойде 2 минути преди този шут на Тиам - Елиша Сам, резервата на Арда, излезе отдясно срещу вратаря Миятович, но уцели гредата с мощния си удар. Ако тук новакът бе повел...

Първото полувреме премина под контрола на Левски като владеене на топката и опит за постепенни атаки, но ситуации пред вратаря Караджов липсваха. Един далечен удар на същия Тиам бе най-запомнящото се действие в тази част.

След почивката Арда пак се противопоставяше успешно и не допускаше опасности, а на контраатака търсеше да "ужили" гранда.

Снимка: Bulphoto

Но след попадението на Тиам в 70-ата минута, играта се промени. Арда се изнесе по-напред, а резервата на "сините" Станислав Иванов изпусна добро положение в отворилите се пространства. Все пак именно младокът нанесе втория удар в 80-ата минута - 2:0 и победа за Левски!

В добавеното време Пламен Крумов вкара красиво за гостите от пряк свободен удар, но изпълнението му дойде секунди преди последния сигнал. 2:1, като трите точки остават на "Герена".

Те бяха много важни, за да не се допуска изоставането от Лудогорец да се увеличи. Разликата отново е четири точки в полза на шампионите.

Съставите:

Левски: Миятович, Миланов, Рейш, Ейолфсон, Горанов, Таим, Райнов, Паулиньо, Нашименто (Алар), Мазурек (Ст. Иванов), Робърта (М. Петков)

Арда: Караджов, Рандал, Гаич, Леони, Крумов, Лозев, Мартинов, Аморим (Ховсепян), Сидоел, Коконов (Лукас), Василев (Сам).