Левски постигна минимална победа с 1:0 над Берое в дербито на седмия кръг на Първа лига.

Това бе първо поражение за старозагорци през сезона, като Левски остава единствения непобеден тим в първенството до този момент, постигайки пети пореден успех.

Това увеличи преднината на "сините" на върха на 3 точки пред ЦСКА, който по-рано днес направи 0:0 в Пловдив срещу Ботев.

Двата тима изиграха интересен мач на доста високо темпо, в който обаче положенията бяха малко.

Повечето опасности идваха след далечни удари, а именно след такъв падна и единственото попадение.

Вкара го Антони Белмонт, като това бе първият му гол не само с екипа на Левски, но и в професионалната му кариера.

Двата тима започнаха мача агресивно, като прилагаха висока преса и не пропускаха възможност да атакуват своя противник.

Бързите и агресивни действия в атака обаче бяха съчетани и с добра игра в защита, което правеше положенията пред двете врати рядкост.

Левски, който бе малко по-активният тим опита няколко далечни удара.

Чудесен шанс се отрки пред Жерсон Кабрал, който бе изведен зад защитата на Берое, но нито овладя, нито нанесе добър удар.

Серджиу Буш също бе на удобна позиция да стреля, но се препъна сам.

Най-чистото положение бе в сметката на Берое.

То дойде след изпълнение на ъглов удар, когато топката премина през няколко играчи, удари се в Ерол Алкан и се отби в страничната греда на Левски.

Снимка: Bulphoto

Втората част започна по отличен начин за домакините, които стигнаха до гол в 50-та минута.

След добра контраатака, Кабрал подаде към Буш, който продължи към Цветкович, а сърбинът върна към връхлитащия Антони Белмонт.

Без да се бави французинът нанесе удар от границата на наказателното поле, който влетя във вратата на Душан Перниш.

Това бе първи гол на Белмонт в професионалния футбол.

След гола старозагорци трябваше да поглеждат по-често към вратата на Левски, докато "сините" използваха предимно контраатаки.

Гостите имаха два добри шанса да изравнят. Боби Цонев пробва далечен удар от добра позиция, а 15 минути преди края Мартин Полачек трябваше да се намесва решително след хубав удар на Бригидо.

Минута преди края Левски пропусна да реши всичко, след като Цветкович изведе Паулиньо, а ударът му бе отбит. Топката отиваше към вратата на Берое, но бранител успя да изчисти.

Резултатът до края се запази, което означаваше пети пореден успех за "сините".