Левски победи последния в класирането Витоша с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига.

Очакваният успех доближи "сините" до първото място, като разликата им с Лудогорец вече е 5 точки.

Воденият от Петър Хубчев тим нямаше никакви трудности в днешния мач срещу бистричани, като успехът можеше да е далеч по-убедителен.

"Сините" владееха изцяло мача срещу скромния си съперник, който се отбраняваше с всичките си полеви играчи.

Въпреки това Левски стигна до редица положения, но вкара само два гола, по един в двете полувремена.

Резултатът откри Паулиньо в 24-ата минута, като бразилецът имаше голяма доза късмет.

Той не успя да завърши от чиста позиция чудесна "синя" атака, но след рикошет топката се озова в него и той я добута във вратата.

Снимка: БТА

Дени Алар направи доста добър мач, създаде няколко положения, но за негово съжаление изпусна всичките. С пропуски през първата част се отчетоха още Мазурек и Нашименто.

През втората част гледката не бе много по-различна. Мачът отново се играеше изцяло в половината на Витоша.

Атаките дори бяха повече, както и чистите ситуации, но голът отново бе един.

Вкара го Станислав Иванов след час игра, като в ситуацията отново имаше и доза късмет. Вратарят Василев изби центрираната топка право в ръцете на Иванов, който нямаше проблем да вкара в празната врата.

Отново няколко пропуска направи Алар, като единият бе доста фрапантен, от 5-6 метра разстояние.

Все пак Левски спокойно взе мача, без особени трудности срещу Витоша, който продължава да заема последното място с едва 5 точки.