Левски победи Етър с 3:0 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от 15-ия кръг на Първа лига.

"Сините" нанесоха още едно тежко поражение на "болярите", които в рамките на миналия месец загубиха с 0:5 от Локомотив и 0:4 от ЦСКА.

Отборът на Петър Хубчев постигна шеста поредна домакинска победа в първенството , което не се бе случвало от ноември миналата година. Точни за победителите бяха Ейолфсон, Паулиньо и Алар.

С успеха Левски си върна втората позиция в класирането и е на четири точки зад лидера Лудогорец. Разликата с третия Локомотив стана на две точки.

Проблеми за столичани нямаше в хода на двубоя, тъй като първият гол падна в средата на първата част и донесе спокойствие. "Болярите" на Росен Кирилов имаха своите моменти, но избраха преимуществено да се защитават, което и този път не сработи.

Първият голям шанс дойде за Левски в седмата минута, когато младият Здравко Димитров получи дълъг пас от Мартин Райнов и отигра страхотно в наказателното поле, но ударът му по земя срещна страничната греда и топката излезе в аут.

В следващите минути Левски отправи още три удара, като два от тях бяха неточни опити на Мартин Райнов.

Точно в средата на първата част Левски поведе след поредното статично положение в своя актив. Холмар Ейолфсон вкара третия си гол през сезона след центриране на Дени Алар и удар с глава.

В ответната атака Етър получи най-добрия си шанс от началото на мача. След триходова комбинация Иван Стоянов стреля силно, но неточно от границата на наказателното поле.

Последваха точни, но безпроблемни за Христо Иванов удари на Паулиньо и Димитров. В края на полувремето Левски поиска дузпа за нарушение срещу Станислав Иванов, но в ситуацията той вече нямаше притежанието върху топката.

"Сините" обаче нанесоха решителния си удар в самото начало на втората част. Паулиньо реализира шестия си гол, след като проби през центъра технично и стреля в долния ляв ъгъл на Иванов - 2:0.

Домакините не спряха своя натиск и ударите продължиха, но в повечето случаи бяха неточни. Обещаваща атака на Етър пък, която почти сигурно щеше да доведе до гол в 63-та минута, беше спряна заради несъществуваща засада.

Третият гол за Левски падна в 76-та минута, когато Паулиньо изведе Дени Алар и той с точен шут под гредата прекъсна головата си суша. После и Мартин Петков опита удар по земя, който мина встрани.

Загубата оставя Етър с 14 точки на деветата позиция в класирането.