Левски записа първата си домакинска победа за 2020 г., а и след 9 мача без успех на своя стадион. Ужасната серия свърши с 2:1 над Етър, дошло след големи мъки и драма, както и спорни обстоятелства при победното попадение.

А това трябваше да е рутинна вечер за "сините", тъй като на "Герена" гостуваше отбор, който не бе записал точка и не бе вкарал гол в първите 4 кръга на шампионата.

Но Етър всъщност стартира по-нахакано и гледаше към вратата на Никола Михайлов. Домакините започнаха да взимат инициативата едва след 15-ата минута, но без да създават чисти положения.

Двама играчи направиха дебют в синьо - за Борислав Цонев повторен почти пет години след напускането на клуба, а за Алекс Петков това си беше първи двубой за Левски.

Точно те двамата участваха дейно в първия гол, дошъл в 36-ата минута. Цонев центрира от корнер, Петков отклони с глава, а Живко Атанасов вкара отблизо отново с глава. Но много бързо "сините" допуснаха изравняване.

Снимка: Bulphoto

Преслав Боруков, завърнал се в българския футбол след 4 г. в англиския Шефийлд Уензди, изравни след ужасна грешка в защитата на домакините.

Нападателят отказа да се радва буйно, тъй като е юноша на Левски.

Второто полувреме тръгна тежко, домакините натискаха, но головите положения не идваха. 20 минути преди края Милчо Ангелов имаше златен шанс да изведе Етър напред, но ударът му мина на сантиметри в аут.

В 78-ата минута Цонев реши мача с чудесно изпълнение на пряк свободен удар, който обаче дойде при спорни обстоятелства. Съдията Станимир Тренчев реши, че Даниел Пехливанов от гостите е играл с ръка, което изглеждаше доста пресилено.

Левски записа втора поредна победа в първенството и спечели за първи път от 8 декември 2019-а на свой терен. Със 7 т. отборът е вече седми в класирането.

Етър остава твърдо последен с нула точки, но поне вкара първия си гол за сезона.