Левски победи пловдивският Локомотив с минималното 1:0 в дербито от седмия кръг на първа лига.

Двата тима заемаха втора и трета позиция преди началото на мача, а успехът изкачи "сините" временно начело на таблицата.

Победата също така бе първа за Левски над този съперник от края на 2017-а, когато мачът завърши при същия резултат.

Днешната победа бе заслужена за тима на Петър хубчев с оглед показаното, особено през втората част.

Играта на Локомотив пък определено куцаше в предни позиции, и опасностите пред вратата на Милан Миятович бяха изключително малко, а това сложи край на страхотната серия на момчетата на Бруно Акрапович от 5 мача без поражение.

Героят за Левски бе Найджъл Робърта, който продължи страхотното си представяне с победен гол в 59-ата минута днес.

На два пъти и гредите на "Герена " спираха Левски.

Мачът започна равностойно, с доста агресия и опити за атаки и от двете страни.

Постепенно обаче Левски взе превес и бе по-активният тим на терена.

"Сините" обаче не стигаха до чисти положения. Използваха предимно центрирания, които не бяха проблем за снажните играчи на Локомотив.

"Железничарите" от своя страна не създадоха нищо по-опасно пред вратата на Миятович за първите 45 минути.

Снимка: Bulphoto

Пред колегата му Мартин Луков пък стана напечено в самия край на полувремето, когато Франко Мазурек отправи опасен удар, а малко по-късно и топката тупна върху напречната греда.

След центриране Стивън Езе опита да изчисти, но странната траектория на топката изненада всички, дори и вратаря.

Агресията на Левски се пренесе и във втората част на мача, които преминаха изцяло в половината на Локомотив.

"Сините" имаха отличен шанс да поведат, но гредата отново спаси гостите. Стори го след удар на Робърта от няколко метра, който се отби в Езе, а после и в гредата.

Логичното все пак се случи в 59-ата. Живко Миланов подаде към Робърта, а холандецът отлично се измъкна от противников бранител и с мощен удар откри резултата.

След инкасирания гол Локомотив очаквано погледна по-смело напред, за стигне до отлична ситуация, открила се пред Бирсент Карагерен, но самоотверженият шпагат на Иван Горанов спаси Левски.

Левски извади голям късмет и в 88-ата минута, когато редица разбърквания пред вратата на Миятович завършваха с удари в телата на "сини" бранители.

Това бе и последната интересна ситуация в мача, който завърши с минимален, но заслужен успех за Левски.