Левски победи Локомотив Пловдив с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" в отложена среща от българския футболен шампионат.

Това беше повторен дебют на сръбския наставник на "сините" Славиша Стоянович, който беше обявен преди малко повече от месец, но "сините" не играха мачове заради много положителни проби на коронавирус.

Сега с представянето си те буквално изненадаха пловдивчани, които само преди дни разгромиха вечния си съперник Ботев с 6:0.

Единственото попадение за Левски вкара Найджъл Робърта от дузпа през първото полувреме, а дебют за отбора в първенството като титуляр направи младият Патрик-Габриел Галчев. Той и колегите му изиграха много силен мач в защита, но и Локомотив показа изненадващо слабо лице, като не създаде почти нищо в атака.

Снимка: Bulphoto

С победата си Левски събра 14 точки и се изкачи до 10-ата позиция, докато хората на Александър ТУнчев са втори с 27, на две зад Лудогорец, който е с два мача по-малко.

Първата добра ситуация се откри пред "сините". Здравко Димитров центрира от фаул и прехвърли цялата защита, като последва удар в аут на Живко Атаносов. Бе отсъден и фаул в атака.

В 17-ата минута гол на Левски беше отменен. Насиру Мохамед отклони към Найджъл Робърта, който прати топката във вратата, но преди асистенцията бе отсъдена игра с ръка.

Локомотив продължи да е много неубедителен в отбрана и в 35-ата минута Левски получи дузпа. Насиру Мохамед се възползва от грешен пас на Момчил Цветанов и влезе в наказателното поле, където беше съборен от Петър Витанов. От бялата точка Робърта бе точен.

В 59-ата минута Робърта беше близо до втория си гол, макар и да не подозираше. Лукас Масоеро опита да изчисти топката и я прати в краката му, като се получи опасен за Мартин Луков рикошет.

В 69-ата минута дойде един от най-добрите шансове за Локомотив. Парвиз Умарбаев центрира от фаул и резервата Кристиан Гомис стреля с глава, като топката мина на сантиметри от гредата.

До края на мача Локо имаше топката, но така и не успя да създаде други опасности пред Николай Михайлов. Представянето му в атака бе разочароващо.