Левски постигна втората си победа при втория престой на сръбския си наставник СЛавиша Стоянович.

"Сините" преодоляха Монтана с 2:0 на стадион "Георги Аспарухов", като това беше първи мач за двата тима след началото на пролетния дял от шампионата, който започна в петък.

Столичани показаха ефективност в атака и успяха да ограничат почти до минимум шансовете за атаката на Монтана, като гостите бяха беззъби с изключение на първите няколко минути.

Точни за Левски бяха Здравко Димитров и Стивън Петков, които партнираха на Найджъл Робърта в атака.

Срещата не беше особено атрактивна за гледане от неутралния зрител и отстъпваше на зрелище спрямо повечето мачове, които се изиграха досега в кръга.

Първият добър шанс се откри пред гостите в шестата минута, когато след центриране от корнер Петър Цонков прати топката в аут. Малко след това ново центриране доведе до удар с глава на Тони Тасев над вратата.

Левски поведе още в 14-ата минута след попадение на Здравко Димитров. Той получи от Найджъл Робърта, финтира Александър Башлиев и стреля покрай Благой Макенджиев за 1:0.

Вторият гол за "сините" падна в 50-ата минута. Найджъл Робърта проби по десния фланг и подаде на Тома Даске, който пък веднага отклони към Стивън Петков. Бившият нападател на Монтана отправи точен удар за 2:0.

Така отборът на Славиша Стоянович вече има актив от 18 точки и се намира на осмата позиция в шампионата, изпреварвайки Царско село. Монтана е 11-и с 14 точки. Отборът на Атанас Атанасов няма победа в първенството от 3 октомври.