Левски се класира за четвъртфиналите за Купата на България след победа над кошмарния си Черно море с 1:0.

Именно "моряците" изхвърлиха столичният гранд от турнира на същия етап преди година, сториха го за общо три пъти в последните 5 години.

Днес обаче радостта бе за Левски, макар "сините" отново да не впечатлиха, подобно на мачовете си в последния месец.

Посредствената игра обаче бе и за двата тима, които не изиграха особено атрактивен мач, в който футболните достойнства бяха изключително малко. Изобилстваха нервите и нарушенията от страна и на двата тима.

Единственият стопроцентов шанс дойде в 23-ата минута, а от него падна и победният гол. Този шанс не дойде от игра, а от корнер, след който Холмар Ейолфсон отклони топката към Райнов и от чиста позиция халфът отбеляза решителния гол.

Той бе първи за него с екипа на Левски, в мач №40.

Снимка: БТА

През останалото време, воденият от Петър Хубчев тим по никакъв начин не застраши вратата на гостите.

Не, че Черно море имаше положения, но поне опитваше доста по често и контролираше мача.

"Моряците" стигнаха до гол още през първата част, но той бе отменен заради удар с лакът на Даниел Димов срещу Мартин Райнов.

Няколко центрирания от фаул или корнер можеха да доведат до положения пред вратата на Левски, но отбраната в синьо се справи.

Снимка: БТА

В даденото от съдията продължение Каргас фаулира Димов, като от повторението не стана много ясно, дали наришението е извън наказателното поле или не.

Все пак решението на съдията бе пряк свободен удар, от който "моряците" не успяха да се възползват.

Левски изигра силен двубой в отбрана, но забележките в атакуващ план са изключително много.

Все пак добрите новини за "сините" са, че отборът вече е четвъртфиналист за Купата, преодолявайки своя кошмарен Черно море.