"Левски" не срещна проблеми при домакинството си на "Верея", записвайки победа с 2:0.

Това бе първи успех за "сините" в плейофната фаза на Първа лига, след три поражения и едно равенство.

Мачът се игра пред празни трибуни заради наказанието на "Левски", след хвърлената бомбичка по орган на реда по време на дербито срещу ЦСКА (2:2) в сряда.

Победата прекъсна и една от най-тежките серии в историята на "Левски" - шест мача без победа в първенството.

Домакините имаха тотално надмощие през целия мач, като единствения точен удар на старозагорци дойде в края на срещата.

Първата по-добра възможност се откри пред Роман Прохазка, който нанесе добър удар с глава в 8-та минута, но вратарят изби, а впоследствие топака срещна гредата.

Младият страж на гостите Богомил Цинцарски трябваше да прави още няколко добри спасявания, но капитулира в 41-та минута.

Роман Прохазка центрира в наказателното поле, а Холмар Ейолфсон отбеляза с глава.

Втората част отново започна с надмощие на "сините", което даде резултат в 57-та минута.

След добра атака Антонио Вутов навлезе в наказателното поле и подаде към Роман Прохазка, а най-добрият играч в този мач заслужено вкара за 2:0.

След вторият гол "сините" се успокоиха и добрите ситуации до края на мача липсваха.

Неприятна новина за "Левски" може да се окаже контузията, която Милош Цветкович получи. Десният бранител на "сините" се хвана за глезена без контакт със съперник в 78-та минута, като бе заменен от 16-годишния дебютант Томислав Папазов. Цветкович е основен играч в състава на Делио Роси, а в сряда предстои реванш за Купата на България срещу ЦСКА.

Успехът изравни "Левски" с "Берое" на третото място. Двата тима имат по 54 точки, но старозагорци имат и мач по-малко, по-късно днес те се изправят срещу ЦСКА.

"Верея" пък остава на шестото място с 36 пункта.