Миналогодишният финалист и рекордьор по трофеи за Купата на България - Левски, стартира по отличен начин тазгодишното си участие в турнира.

"Сините" спечелиха с разгромното 6:0 гостуването си на амтьорския Атлетик (Куклен) в Пловдив.

По този начин столичния гранд си осигури напълно очаквано място осминафиналите на турнира.

Снимка: БТА

Левски очевидно бе с класи над своя третодивизонен противник, като контролираше изцяло събитията на терена, особено през втората част, когато момчетата от Куклен нямаха сили за противодействие.

Интрига все пак имаше до края на първата част, когато резултатът бе 0:0, а символичните домакините от Атлетик имаха отличен шанс да открият.

В 32-та минута Джанджуров се озова сам срещу вратаря на Левски, но Николай Кръстев спаси.

След това положение "сините" вдигнаха оборотите и стигнаха до няколко добри ситуации, а логичното се случи в 41-та минута.

Тогава Богдан Вашчук получи топката от тъч и центрира прострелно в малкото наказателно поле, където нахлуващия Атанас Кабов вкара първия си гол в професионалния футбол.

Само три минути по-късно Серджиу Буш получи топката в наказателното поле и с премерен удар удвои, с което сякаш уби тотално интригата в срещата.

Снимка: Bulphoto

През втората част гардът на Атлетик тотално падна, а атаките пред вратата им не спираха. Играчите на Левски с лекота стигаха до добри положения, като вкараха още четири гола и направиха няколко фрапантни пропуска.

Бразилецът Паулиньо уцели гредата от голлинията, а Фелипе Нашименто преодоля бранител на Атлетик, но останал сам срещу вратаря сртеля право в него.

"Сините" все пак ознаменуваха игровото си предимство с три бързи гола за пет минути.

Влезлият като резерва Станислав Иванов покачи на 3:0 в 72-та минута, а в следващата атака Гюзлев от състава на домакините си отбеляза нелеп автогол с врата.

Снимка: БТА

Само две минути по-късно Вашчук напредна, подаде към Станислав Иванов, който овладя в наказателното поле и вкара втория си гол в мача и покачи на 5:0.

Крайният резултат бе оформен 5 минути преди края, когато след няколко пропуска, Нашименто най-накрая успя да се разпише.

Португалецът получи пас от Иван Горанов и с техничен удар отбеляза за 6:0.