Левски не остави нищо на случайността срещу аутсайдера в Първа лига Верея и го победи с убедителното 7:0 на "Георги Аспарухов".

"Сините" не пожалиха съперника си, който игра твърде слабо и опитаха да вкарват възможно най-много попадения. Победата е най-голямата от началото на сезона в Първа лига и няма своя аналог. По два гола отбелязаха Станислав Костов и Давиде Мариани, а по един добавиха Нуно Рейш, Хали Тиам и Холмар Ейолфсон.

Успехът идва след разочарованието за отбора в Разград и загубата с 1:2 от Лудогорец. Той праща хората на Славиша Стоянович поне временно на върха в класирането с 30 точки преди Лудогорец да гостува на Септември в неделя.

Първото полувреме бе много силно за домакините и те поведоха още в 10-а минута с гол на Нуно Рейш, който получи шанс да се докаже от "синия" наставник. Защитникът реализира след центриране от корнер и много зле изчистена топка от Антон Огнянов.

Снимка: БТА

След 20-та минута резултатът вече бе 2:0. Милош Цветкович отправи перфектно центриране към Станислав Костов, който реализира 11-то си попадение от началото на сезона в Първа лига.

Малко по-късно Цинцарски трябваше да прави две последователни спасявания след удари на Жерсон Кабрал, който бе много активен през първата част.

В 40-а минута Костов направи много голям пропуск след като се озова сам срещу вратаря и прати топката много високо.

Секунди по-късно Левски получи дузпа. Иван Горанов проби отляво и бе съборен от Мачадзе, който получи директен червен картон. Решението за картона бе спорно, а от бялата точка отбеляза Давиде Мариани - 3:0.

Още в началото на втората част Левски вкара четвъртия гол. Костов отбеляза за втори път след асистенция на Давиде Мариани.

Снимка: БТА

Самият швейцарец направи 5:0 в 57-та минута. Той реализира от близка дистанция след пас на Кабрал. В 73-та минута туко що влезлият Станислав Иванов отправи удар, който бе спасен и Костов вкара, но правилно бе вдигната засада.

Подобен на Мариани бе голът и на Хали Тиам в 74-а минута. Този път асистент бе Габриел Обертан - 6:0. Малко след това Филипе Нашименто нацели греда.

В последната минута Холмар Ейолфсон вкара за крайното 7:0 след центриране от корнер на Филипе Нашименто.