Левски записа най-убедителния си успех от началото на сезона.

"Сините" спечелиха домакинството си на Витоша (Бистрица) с 4:1 и отново оглавиха еднолично класирането, поне за 24 часа.

Успехът бе напълно заслужен, като можеше да е и доста по-категоричен.

Левски контролираше събитията през всичките 90 минути, но направи доста пропуски от чисти ситуации, пропусна и дузпа.

Радостното за "сините" е, че успяха да вкарат 4 гола преди вечното дерби в следващия кръг. Преди това за Левски предстои и гостуване на Атлетик (Куклен) за Купата на страната.

Двубоят започна перфектно за "сините", които успяха да открият още в 3-та минута.

Голмайстор бе бранителят Давид Яблонски, а попадението падна след запазената марка на чеха - удар с глава след центриране от корнер.

Ранното попадение улесни Левски, а гостите рядко успяваха да преминат централната линия в първите 30 минути на двубоя.

През тях Левски като по чудо не вкара втори гол.

"Сините" играчи направиха множество пропуски, като тези на Кабрал, Костов и Обертан бяха от стопроцентови ситуации.

Желсон Кабрал получи страхотен пас от Обертан, финтира защитник и остана сам срещу хвърлящия се вече вратар, но стреля в него.

Малко по-късно Обертан подаде към останалия на празна врата Костов, но нападателят не успя да засече токата, а самият Обертан пък пропусна след добре изпълнено статично положение в края на полувремето.

Втората част отново започна вихрено за Левски и логичното все пак се случи в 50-та минута.

Паулиньо, който не бе на нужното ниво до този момент направи страхотен пробив и подаде към Желсон Кабрал, който с чудесен удар вкара своя пети гол от началото на сезона.

Снимка: БТА

Малко по-късно Паулиньо направи нов страхотен пробив и бе фаулиран от Радко Мутафчийски в наказателното поле и съдията отсъди дузпа.

Именно Паулиньо застана зад топката, но изпълнението му беше слабо и наглед несериозно и вратарят спаси.

"Сините" все пак успяха да решат всичко в мача в само две минути след изпусната дузпа.

Паулиньо изведе Давиде Мариани, който веднага намери Станислав Костов в наказателното поле и резултатът стана класически.

Това не бе всичко в мача, защото Левски продължи с атаките и логично стигна до четвърти гол.

Негов автор отново бе Костов, а това бе шестият му гол от началото на сезона.

Левски продължи със сериозните пропуски. Такива направиха Кабрал и Нашименто, а пет минути преди края Витоша успя да стигне до почетен гол.

Вкара го Григор Долапчиев след центриране от фаул, като намесата на вратаря Полачек бе доста колеблива.

Успехът изкачва "сините" на първата позиция с 22 точки, три пред ЦСКА, който утре гостува на Ботев (Враца).

Витоша от своя страна е 10-и с актив от 10 точки.