Левски завърши предсезонните контроли с успех над изпадналия от елита тим на Етър с 2:0.

Мачът бе генерална репетиция за "сините" преди началото на сезона, който е след седмица, когато на "Герена" гостува Славия в най-старото столично дерби.

Освен финансвоите проблеми, Левски със сигурност има и трудности и в спортно-технически план, най-вече заради оскъдната скамейка и липсата на играчи на ключови постове.

Въпреки това младите играчи в синьо за пореден път изиграха добра контрола, с доста желание и интересни неща в предни позиции. Левски обаче показа и слабости в отбрана, където юношата Георги Александров продължава да е единственият централен защитник.

Иначе началото на мача бе вихрено, като само след осем минути игра Левски вече водеше с 2:0.

Резултатът откри Здравко Димитров, който навлезе в наказателното поле и с мощен удар с левия крак отбеляза.

Атака по-късно Мартин Петков получи пас от Боби Цонев и от точката за дузпата насочи топката във вратата за 2:0.

Мачът продължи да е доста интересен и динамичен, но нови голове не паднаха, а и двата тима имаха своите шансове.

Най-добрият от тях бе в самото начало на втората част, когато Борислав Цонев се нагърби с изпълниението на дузпа за Левски, но уцели горната греда.

В самия край и "болярите" уцелиха греда, след като Кольо Станев стреля от чудесна позиция, но сантиметри го разделиха от гола.