Левски започна сезона си ужасяващо, губейки с 0:1 гостуването си на лихтенщайнския "Вадуц" в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

"Сините" разочароваха с играта си срещу съперник, който се подвизава във второто ниво на швейцарския футбол, а индивидуалната класа на играчите му е видимо по-ниска от тази на футболистите в "синьо".

Единственото попадение падна след страхотен далечен удар на Мохамед Кулибали в 14-та минута.

Мачът повдига доста въпросителни около подготовката на "сините", които бяха видимо изморени в края на двубоя и трансферната политика на клуба, тъй като Делио Роси нямаше адекватни заместници на четиримата отсъстващи основни футболисти.

Да, "Левски" бе отборът, който владееше топката през целия мач, но това не доведе до почти никакви опасности пред лихтенщайнската врата.

Може би най-чистото положение бе и първото, открило се в шестата минута пред Серджиу Буш, който пропусна да открие от добра позиция в малкото наказателно поле.

Като цяло Буш бе един от най-слабите на терена, а правилните му отигравания бяха не повече от 4-5.

Домакините от "Вадуц" рядко преминаваха централната линия, но при първата си контраатака успяха да стигнат до гол.

Мохамед Кулибали не бе пресрещнат от "син" футболист, нагласи си топката и с хубав удар в далечни ъгъл не остави шансове на Митрев.

Осем по-късно лихтенщайски играч изпълни опасен пряк свободен удар, но Митрев спаси.

От голът до средата на втората част "Левски" бе тотален господар на терена, но от това не произлизаше нищо. Няколко центрирания, няколко далечни удар и това е.

След 75-та минута българският тим сякаш обезверен и видимо уморен се разкъса, играта бе абсолютно хаотична и лихтенщайнската врата не бе застрашена.

Единственото опасно положение до края бе влизане на Обертан в наказателното поле, но ударът му бе блокиран.

Реваншът е във вторник - 17.07 на "Герена".

Разбира се, "Левски" не е изгубил шансове, тъй като видимо е по-класният състав, но ако в играта на "сините' не настъпи промяна, то европейското им участие ще завърши преди старта на Първа лига.