"Левски" спечели ценна точка срещу "Лудогорец", след като двата тима завършиха наравно 2:2 в Разград.

Столичани влязоха с минорно настроение в мача, след провала във финала за Купата на България срещу "Славия" в сряда, докато "Лудогорец" бе на противоположния полюс. След мача разградчани отпразнуваха седмата си шампионска титла на страната.

"Левски" все пак показа дух и успя на два пъти да изравни шампиона.

Снимка: Bulphoto

Двубоят започна отлично за разградчани, като в първата минута на мача, само гредата спаси "Левски" от инкасиране на гол.

Вандерсон центрира, а скочилият на шпагат Аймен Белаид уцели гредата зад Божидар Митрев.

Две минути по-късно отбраната на гостите проспа пробив на Натанаел и Давид Яблонски го препъна. Георги Кабаков нямаше друг избор освен да отсъди дузпа, която голмайсторът на първенството Клаудиу Кешеру превърна в гол.

Снимка: БТА

След гола, "Левски" се опита да играе по-агресивно в търсене на изравняване, а домакините чудесно използваха празните пространства с опасни контраатаки.

В 24-та минута "Лудогорец" успя да стигне до втори гол, но той бе отменен. След слаб изстрел на Натанаел, Божидар Митрев направи поредната си неубедителна намеса през сезона и изпусна топката. Кешеру я взе и вкара, но съдията прецени, че е имало нарушение.

Гостите така и не затрудниха вратаря на разградчани през първата част.

През второто полувреме "Левски" определено бе по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до изравнителен гол.

Отбеляза го Роман Прохазка в 73-та минута, след подаване на Габриел Обертан.

Преди попадението, "Левски" имаше няколко добри ситуации за гол, които пропусна, а Георги Кабаков подмина чиста дузпа срещу Иван Горанов, като нарушението бе на 4-5 метра пред рефера.

В 84-та минута, след едно от честите центрирания към наказателното поле на софиянци, Аймен Белаид отново уцели гредата на своята врата, но този път топката тупна зад голлинията.

"Левски" обаче отказа да се предаде и стигна до точката в 88-та минута. Автор на попадение бе Желсон Кабрал, като това бе едно от малкото му стойностни отигравания по време на мача.

След вдигането на трофея, "Лудогорец" спокойно може да се отдаде на празненства, докато за "Левски" предстоят сериозни битки.

"Сините" имат дерби срещу ЦСКА във вторник, като ще бъдат без доста основни състезатели заради наказания и контузии. Най-стряскаща е липсата на централните бранители Давид Яблонски и Холмар Ейолфсон.

След това имат мач срещу "Верея", а три точки до края ще осигурят на "Левски" бараж за Лига Европа срещу някой измежду "Черно море" и "Локомотив" (Пловдив).