Преди днешните двубои от Шампионска лига, свободното място на осминафиналите бе само едно, а за него се бореха тимовете на Лион и Шахтьор (Донецк).

След здрава битка под силния сняг в Киев, празненствата бяха за френския тим.

Лион успя да се добере до равенство 1:1, което му бе достатъчно за място сред най-добрите 16.

Разочарованието бе за символичните домакини от Донецк, които заради политическа обстановка в страната, не приемат мачовете у дома.

Бившият нападател на софийския ЦСКА - Жуниор Мораес откри в полза на украинците след 22 минути игра.

Бразилският голаджия бе изпуснат от отбраната и останал в малкото наказателно поле, нямаше как да сбърка.

Снимка: АР/БТА

През втората част Лион натисна в търсене на задължителния гол, а съдбата се усмихна на французите в 65-ата минута.

Звездата на тима Набил Фекир показа защо е в полезрението на европейските грандове. Французинът успя да изравни с технично изпълнение от границата на наказателното поле, което не остави никакви шансове на Пятов.

Така Лион се присъедини към отборите на Реал (Мадрид), Барселона, Атлетико (Мадрид), Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Ливърпул, Тотнъм, ПСЖ, Рома, Ювентус, Байерн (Мюнхен), Шалке, Борусия (Дортмунд), Аякс и Порто.

В другия мач от групата английският шампион Манчестър Сити победи Хофенхайм с 2:1.