Лестър удари Арсенал насред Лондон, нанасяйки трето поражение на артилеристите в последните четири мача във Висшата лига.

"Лисиците" спечелиха с 1:0, а обичайният заподозрян - Джейми Варди, за пореден път бе героят в мача.

Той се появи в игра в 60-ата минута, а 20 по-късно бе на точното място, за да отбележи победното попадение.

Ченгиз Юндер центрира топката, а непокритият Варди се хвърли на плонж, за да реши мача.

Така "лисиците" надхитриха своя съперник и постигнаха първа победа като гости на Арсенал от 1973-а насам. Победата прати и Лестър на четвъртата позиция с 12 точки, само на една зад лидерите Евертън и Ливърпул.

Лидерът Евертън от своя страна пропусна да остане еднолично на върха, след като допусна първата си загуба за сезона.

Момчетата на Карло Анчелоти бяха приземени с 0:2 от Саутхемптън.

"Светците" тотално надиграха своя съперник, а попаденията на Джеймс Уърд-Прауз и Че Адамс нанесоха първата загуба на Евертън през сезона.