Лестър и Манчестър Юнайтед оправдаха очакванията и изиграха фантастичен мач в осмия кръг на Висшата лига, който завърши кошмарно за "червените дяволи".

Победата отиде за надъханите "лисици" на Брендън Роджърс с 4:2, като те доминираха в почти цялата среща. Юнайтед на Оле Гунар Солскяр продължава да е много неубедителен през този сезон и въпросите за бъдещето му начело са все по-оправдани.

Мачът на "Кинг Пауър Стейдиъм" днес бе шоу, което на полувремето завърши при резултат на 1:1 след голове на Грийнууд и Тилеманс. След почивката обаче паднаха три попадения за пет минути - на Суюнчу и Варди за Лестър и на Рашфорд за гостите. В края на мача домaкините вкараха и четвърти гол чрез Патсон Дака.

С този мач бе прекъсната серия от 29 мача без загуба на "червените дяволи" като гост във Висшата лига. Те остават на петата позиция с актив от 14 точки, а Лестър е десети с 11 точки, прекъсвайки серия от 4 мача без загуба. Резултатът бе закономерен, тъй като шампионите от 2016-а бяха много по-активни в предни позиции и пропуснаха да вкарат още голове.

В 19-ата минута Манчестър Юнайтед поведе в резултата със фантастичен гол. Мейсън Грийнууд получи от Бруно Фернандес и със страхотен шут от дистанция не остави никакъв шанс на Каспър Шамхейл.

В 27-ата минута Лестър пропусна да изравни, след като Рикардо Перейра получи в наказателното поле и отклони с идеята да центрира, но топката мина на сантиметри от гредата на Давид Де Хея.

Лестър обаче заслужено стигна до своя гол в 31-ата минута с още едно много красиво попадение. Хари Магуайър лековато изгуби топката от Келеши Ихеаначо и нигериецът намери Юри Тилеманс. Последва моментален фалцов удар, който прехвърли Де Хея - 1:1.

"Лисиците" продължиха да са по-активният отбор и след подновяването на играта, но на няколко пъти се разминаха от гола. В 65-ата минута Юнайтед също бе близо след центриране на Фернандеш и невъзможност на Роналдо да отправи удар.

В 76-ата минута грешка на Неманя Матич даде шанс на Тилеманс за нов гол, но ударът му бе спасен прекрасно то Де Хея, като топката след това срещна и страничната греда. В ответната атака Юнайтед направи страхотна контра и резервата Рашфорд намери Роналдо, но ударът му бе спасен от Шмайхел.

Лестър стигна до пълен обрат в резултата в 78-ата минута. След центриране от корнер се получи голямо разбъркване в наказателното поле и най-съобразителен бе Чаглар Суюнджу, който стреля отблизо по земя за 2:1. Малко след това Рикардо Перейра отново имаше шанс да вкара, но ударът му от добра позиция бе твърде неубедителен.

Шоуто продължи в 82-ата минута, когато Маркъс Рашфорд се измъкна зад отбраната и вкара сам срещу Шмайхел за 2:2. Асистенцията бе впечатляваща и дойде от защитника Виктор Лиденльов.

И отново в ответната атака - гол за Лестър и 3:2! Джейми Варди този път бе точен след подаване на Айозе Перес. Завършващият удар с външен фалц бе уникален.

Остана време и за още едно попадение в продължението на мача. Замбиецът Патсон Дака вкара първия си гол във Висшата лига след ново центриране от ъглов удар.