Лестър нарпави неочаквана грешка, която определено е била посрещната доста радостно в Ливърпул.

"Лисиците" завършиха наравно 1:1 с предпоследния в класирането Норич, което ги остави на 10 точки от върха.

Именно Лестър бе отборът, с най-големи шансове да спре момчетата на Клоп по пътя към титлата.

Към момента Ливърпул изглежда недостижим на върха, като няма особени изгледи това да се промени до края на сезона.

Резултатът в Лестър бе открит от финландецът Тейму Пуки, а десет минути по-късно домакините изравниха.

Джейми Варди отклони топката с глава, а вратарят Тим Крул я отклони във вратата си. Попадението бе записано като автогол, и така Варди спря серията си от 8 поредни мача, в които е вкарвал гол.

По същото време кризата в Челси се задълбочи с четвърта загуба в последните 5 мача.

"Сините" загубиха с 0:1 като домакини на Борнемут. Те все пак продължават да заемат четвъртата позиция, но кризата в представянето им е очевидна.