Шампионът на Англия Ливърпул записа напълно заслужена трета победа от началото на новия сезон. Футболистите на Юрген Клоп доминираха през целия двубой с Арсенал, за да се поздравят с триумф с 3:1 в първия за седмицата мач между двата клуба.

Те ще се срещнат и в четвъртък за Купата на Лигата, при това пак на "Анфийлд".

Ливърпул пресира съперника си жестоко още от самото начало, а в 21-ата минута Трент Александър-Арнолд разтресе напречната греда след далечен шут и лек рикошет в Ектор Бейерин за първата по-сериозна възможност пред домакините.

Противно на очакванията и случващото се на терена, Арсенал бе отборът, който откри резултата. Това се случи в 25-ата минута след изключително неочаквана грешка на Анди Робъртсън. Ейнсли Мейтланд-Найлс центрира лошо, Робъртсън не успя да изчисти и топката се озова в непокрития Александър Лаказет, който първоначално се изненада, но след това вкара от съвсем близо - 0:1

Гостите от Лондон дори нямаха време да се зарадват, защото в 27-ата минута Садио Мане изравни. Съдията даде чудесен авантаж за фаул на Гранит Джака срещу Наби Кейта, Мохамед Салах стреля в обсега на Бернд Лено, а той спаси, след което за Мане остана най-лесното - да прати топката във вратата за 1:1.

Натискът на шампионите не намаля, а десетина минути преди края Робъртсън се реваншира за грешката си по-рано. Шотландецът се оказа най-съобразителен между няколко играчи на Арсенал и превърна в гол центриране на колегата си от другия фланг Александър-Арнолд - 2:1.

Шансовете до почивката бяха изцяло на сметката на мърсисайдци, но повече голове през първото полувреме нямаше.

Една от почти изцяло липсващите възможности за "топчиите" се откри пред Лаказет след близо час игра, но той отигра изключително несериозно положението, опитвайки да прехвърли Алисон - безуспешно.

"Червените" продължиха с пресата, като напълно доминираха на терена на "Анфийлд" и закономерно стигнаха до трети гол. Резервата Диого Жота вкара в дебюта си - две минути преди края той препарира Лено след лошо изчистване на Давид Луиш и неспасяем шут ниско по тревата за 3:1.

Най-големият длъжник в състава на Арсенал категорично бе Пиер-Емерик Обамеянг, който почти не играеше с топката, а единственото му по-запомнящо се докосване бе в продължението, когато обаче взе грешно решение да подаде, а не да стреля.

Статистиката също потвърждава превъзходството на играчитена Юрген Клоп - 22 изстрела, от които 9 в очертанията на вратата, както и 66% владение на топката.

С тази победа Ливърпул събра пълен актив от 9 точки след три кръга. По толкова имат и Лестър и градския съперник Евертън, като шампионите се наместиха точно между тях - на второ място в класирането. Арсенал е на пето място с 6 точки.